Myslete na svou bezpečnost během jízdy autem


Bezpečnost, téměř pro všechny nejdůležitější kritérium při výběru auta, je často diskutovaným tématem. Možná jste se i vy stali svědky dopravní nehody s ošklivými následky a řídíte pomaleji. Ale můžete řídit sebepozorněji a neovlivníte to, že naproti vám se vyřítí kradené vozidlo a nabourá vás. I přesto je nezbytně podstatné dodržovat zásady bezpečnosti a používat bezpečností pás, řídit podle značek a sledovat celkové dění silničního provozu.

Na kvalitě záleží

Svou bezpečnou a pohodlnou jízdu můžete podpořit také vhodným výběrem pneumatik. Nejlevnější pneu mnohdy nejsou tak kvalitní, ačkoliv často jediným východiskem při špatné finanční situaci. Při výběru pneu se řiďte základním sedmerem, které vám s výběrem pomůže. Pozorně sledujte informace o nájezdnosti. To znamená, že je důležité vědět informace o tom, na kolik kilometrů vám nová kola vydrží. Stejně podstatné jsou také dosavadní skladovací podmínky pneumatik. Často se totiž stává, že při špatném skladování může být pneu poničeno nebo pokřiveno a potom nenabízí 100 % jízdní vlastnosti. Také si dejte velký pozor na valivý odpor a řiďte se pravidlem, že čím nižší, tím více jste schopni ušetřit za pohonné hmoty. Vybírejte ty nejlepší ceny u ověřeného prodejce, kterého vám doporučí známí nebo máte sami zkušenosti. Pokud vám to situace dovolí, kupujte ideálně nová kola. Jestliže jste nuceni se uchýlit k nákupu starších, dejte si pozor na loubku dezénu. Pokud bude mít kolo pod 1,6 milimetrů, je naprosto nepoužitelné a jízda by se stala nebezpečnou pro vás i ostatní účastníky silničního provozu.
Slovenský výrobce patří mezi prodejce kvalitního zboží, které je cenově dostupné pro všechny a zároveň nabízí výběr ojetých pneumatik, které splňují požadavky pro bezpečný provoz. Nezapomínejte také, že jakostní pneu tlumí otřesy v autě a pro vás se tak cesta stane pohodlným zážitkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.