Hot wheels auta

Hot Wheels

Záplava nejrůznějších hraček pro děti je na dnešním trhu je obrovská. Zastoupeny jsou snad všechny myslitelné kategorie, hračky pro miminka i pro starší dítka, hračky určené pro holky nebo pro kluky, ale rovněž takové, se kterými si rád pohraje úplně každý.

Logo Hot Wheels

Některé značky hraček se staly velmi populární a právě k nim se bezesporu řadí i světoznámá značka Hot Wheels, kterou znají snad všichni malí kluci a jejich tátové. Skutečnost, že se tato značka hraček stala legendární, potvrzuje také fakt, že se jí věnuje rovněž celá řada vášnivých sběratelů.

Jak to celé začalo

Kolekce Hot Wheels je dílem slavné americké společnosti Mattel, která se přímo specializuje na výrobu hraček pro děti. Poprvé byla autíčka pod značkou Hot Wheels uvedena na trh v roce 1968. Došlo k tomu zásluhou Elliota Handlera, který byl přímým spoluzakladatelem společnosti Matell.

Jeho snahou bylo pokusit se navrhnout takovou kolekci hraček, která by svým charakterem zaujala zejména chlapce. A nutno dodat, že se mu to povedlo. V současnosti má za sebou značka Hot Wheels již více než půl století velmi úspěšné existence.

Hot wheels auta

Hot wheels auta – z široké nabídky autíček si vybere každý

Autíčka Hot Wheels

Pro autíčka značky Hot Wheels byla od počátku typická poctivá kovová konstrukce a setrvačník. Představovaly zmenšeninu skutečných modelů automobilů, a to v přesně stanoveném poměru, který činil 1:64. Nutno však poznamenat, že tyto napodobeniny nikdy zcela přesně nekopírovaly reálný vzhled do všech detailů.

Celkem bylo do dnešních dnů vyrobeno mnoho set modelů těchto autíček a ještě mnohem více jednotlivých variant a typů. Opravdoví milovníci těchto „angličáků“ se mohou navíc čas od času těšit na něco opravdu speciálního.

Například u příležitosti nedávného 50. výročí značky byla uvedená na trh povedená reedice původních autíček, a to včetně původního designu jejich obalu.

Hot wheels garáž

Hot wheels garáž – zde si můžete zaparkovat svá autíčka

Hot Wheels se rovněž přizpůsobuje měnícím se trendům, nechybí proto ani autíčka kopírující modely z populárních komiksů, seriálů a filmů. Jmenovitě uveďme alespoň Batman, Toy Story nebo třeba Star Wars.

Mnohá autíčka získávají také sofistikované funkce. Patří k nim mimo jiné schopnost měnit barvu tím, že se hračka namočí do vody. K dostání jsou i modely, které je možné variabilně měnit či zapojovat různě do sebe.

Dráhy Hot Wheels Tracks

Již od samotného počátku existence značky bylo možné k „angličákům“ dokoupit také zábavné závodní dráhy, takzvané Hot Wheels Tracks, které byly charakteristické svou výraznou oranžovou barvou. Je pro ně typické, že jsou navrženy tak, aby při jízdě po nich musela autíčka podnikat doslova kaskadérské kousky.

Některé soustavy drah jsou až 1,5 metru vysoké, obsahují různé smyčky, ostré zatáčky, mosty, zóny nehod s nebezpečným křížením a další nástrahy. Často jsou zahrnuty také další adrenalinové detaily, mezi které patří například urychlovač a odpalovač.

Pořídit lze i různé doplňky k autodráhám, jejich rozšíření, náhradní díly nebo tematicky zaměřené sety. Výhodou je bezpochyby skutečnost, že jednotlivé modely závodních autodráh je možné různě kombinovat, čímž lze vytvořit celou řadu různých variant.

Ostatní hračky Hot Wheels

Legendárními autíčky a závodními autodráhami to začalo, v současnosti je však sortiment značky Hot Wheels ještě mnohem širší. Kromě klasických autíček je možné sehnat také garáže, nákladní auta, různé tahače a tanky.

Nechybí ani motorky, letadla, tryskáče, helikoptéry nebo dokonce celé soupravy závodních vlaků. Na své si tak přijdou snad všichni obdivovatelé dopravních prostředků.

Další produkty Hot Wheels

Značku Hot Wheels nalezneme na školních batozích, kufřících, ložním prádle či oblečení. S tematikou se lze setkat rovněž na dětském tetování nebo třeba adventních kalendářích.

Pro nadšence kolekce hraček Hot Wheels dokonce existuje i speciální časopis. Ten je vydáván také v České republice – vychází šestkrát za rok. Je určený pro děti ve věku od 5 do 12 let a věnuje se všemu, co se závodními i jinými auty souvisí. Mimo jiné obsahuje články, kvízy, hlavolamy a různé drobné dárky pro čtenáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *