Doplňky, příslušenství


K bezpečnému, pohodlnému a zábavnému cestování pro rodiče i samotné dítě je dobré pamatovat také na další užitečné pomocníky. Ty sice nejsou nezbytné, ale jsou velmi užitečné.

Vložka do autosedačky

Vložky do autosedaček pocit pohodlí a komfortu dítěte ve všech ročních obdobích. Vložky jsou navrženy tak, aby v nich cirkuloval vzduch a zároveň bylo odváděno nadměrné teplo. Nelze zapomenout ani na to, že vložka chrání sedačku před opotřebením.

Letní potah autosedačky

Letní potah odvádí pot miminka a zároveň chrání sedačku před potřísněním a opotřebením. Potah lze navíc sundat a vyprat v pračce.

Návleky na bezpečnostní pásy, chrániče bezpečnostních pásů

Návleky na pásy chrání děti před podrážděním pásem autosedačky. Chrániče jsou často vyvedeny v barevných a veselých kombinacích.

Pláštěnka na autosedačku

Pláštěnku oceníte zejména ve chvílích, kdy potřebujete dítě i se sedačku přenést do sucha.

Kapsář na autosedačku

Kapsář pro autosedačky se umisťuje na sedadlo proti sedačce a slouží pro uložení nezbytných věcí pro miminko či hraček a dítě tak má vše po ruce.

Opěrka na nohy

Originální příslušenství MAXI-COSI v podobě opěrky na nohy, která poskytuje optimální oporu nohou během dlouhých cest. Lze nastavit do 8 různých pozic a snadno čistit.

Držák na nápoje

Držáky pití umožní dítěti mít nápoj na dosah ruky.

Síť proti hmyzu

Síť proti hmyzu k autosedačce ochrání Vaše dítě před dotěrným hmyzem.

Výplň na hlavičku

Výplň pod hlavičku dítěte zvyšuje pohodlí a bezpečí Vašeho dítěte.

Hrací pult k autosedačce

Hrací pulty k autosedačkám často obsahují pestrobarevné doplňky pro zabavení dětí behěm cesty.

Přídavné zrcátko

Přídavné zrcátko ocení zejména rodiče, které mají více jak jednu autosedačku a chtějí mít přehled o dění za nimi bez toho, aniž by se museli otáčet.

Zpětné zrcátko rychlou kontrolu dítěte, a to bez toho, aby musel řidič nebezpečně otáčet hlavu dozadu. Řidič vozidla má tak stále přehled, co se v autosedačce děje, zda si dítě hraje, spinká a podobně.

Na trhu existují typy určené pro dohled nad dítětem v autosedačce nejen po směru jízdy, ale také proti směru jízdy. Mnohé z nich mají navíc hravý design a integrované další funkce (například bílý šum pro zklidnění miminka).

Chránič sedadla, organizér

Velmi praktickým doplňkem automobilu bývá organizér (pořadač), který je možné pomocí popruhů přidělat na zadní část sedadla řidiče nebo spolujezdce. Organizér disponuje několika různě velkými kapsami, kam je možné uložit hračky dítěte, různé nápoje, svačiny, ale také ubrousky a kapesníčky.

Organizér do auta rovněž slouží jako chránič sedačky před zašpiněním od dětských botiček a jiných nečistot. Chrániče sedadla spolujezdce či řidiče bývají zpravidla vyrobeny z omyvatelných materiálů, které umožní jejich případnou snadnou omyvatelnost.

Hračky do auta

Některé děti sice baví sledovat ubíhající cestu při jízdě autem, v každém případě je však třeba raději pamatovat na hračky do auta, které dítě zvláštně na delších trasách zabaví. Jejich druh se pochopitelně odvíjí od věku i zájmů dítěte. Výběr je velmi široký od hrazdiček se závěsnými hračkami, dětský hrací volant až po tablet na přehrávání pohádek pro starší děti.

Mezi další doplňky a příslušenství autosedaček patří

 • zimní zavinovačka do autosedačky
 • nafukovací autosedačka
 • čalounění autosedaček
 • nánožník na autosedačku
 • pytel do autosedačky
 • výplň do autosedačky
 • fusak do autosedačky
 • zavinovačka do autosedačky
 • potah na autosedačku
 • kočárek s autosedačkou
 • kombinovaný kočárek s autosedačkou
 • polohovací autosedačka

Máte dotaz k doplňkům a příslušenství k dětským autosedačkám? Nebojte se nás níže v diskuzi zeptat.

1 komentář u „Doplňky, příslušenství

 1. Silvie Jandová

  Dobrý den, prosím o radu, kde bych mohla zakoupit náhradní polstr(postranní výplň) do Autosedačky Nania Migo Saturn.

  Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *